Pobudzony mężczyzna biegał rankiem z siekierą po drodze osiedlowej w Wejherowie. Wezwano straż miejską, która siłą obezwładniła napastnika. Podczas akcji ranny został jeden z funkcjonariuszy.

Straż Miejska otrzymała rano zgłoszenie, że w rejonie ulicy Sucharskiego biega mężczyzna z siekierą w ręku. Zgłoszenie potwierdziło się.

– Przybyły na miejsce zdarzenia patrol Straży Miejskiej zastał pobudzonego mężczyznę, który trzymał w rękach siekierę i wymachiwał nią. Nie miał zamiaru tego niebezpiecznego narzędzia porzucić, był bardzo agresywny – relacjonuje Zenon Hinca, komendant Straży Miejskiej w Wejherowie. – Funkcjonariusze zmuszeni byli użyć środka przymusu bezpośredniego w postaci elektrycznego paralizatora oraz siły fizycznej. W międzyczasie na pomoc przybył patrol policji. Mężczyznę obezwładniono i osadzono w przedziale dla osób zatrzymanych.

Mundurowi sprawdzili również miejsca, w których agresor mógł z siekierą przebywać, pod kątem przebywania tam ewentualnie osób poszkodowanych. Na szczęście obyło się bez ofiar. Natomiast budynek gdzie mieszkał, wewnątrz został zdemolowany. Zniszczone zostało także okno z parapetem oraz żaluzje. Mężczyzna ten wyrzucił również przez okno butlę gazową. Jak informuje wejherowska straż miejska, napastnik trafił na zamknięte leczenie psychiatryczne.

Niestety podczas obezwładniania napastnika, urazu nogi doznał funkcjonariusz Straży Miejskiej, który przebywa na zwolnieniu lekarskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj